Korzystanie z plików MsTS w Open Rails

Open Rails odczytuje tylko foldery zawartości w każdej z instalacji MsTS, które wybierzesz do identyfikacji i zrobi to bez modyfikowania żadnego z tych plików. Żaden z folderów programu MsTS nie jest używany i nie są wymagane żadne zmiany w drzewie katalogów MsTS.

Open Rails może być również używany do odczytu struktury katalogów innej niż MsTS, którą tworzysz.

W tym dokumencie termin Folder główny określa folder nadrzędny dowolnego drzewa katalogów MSTS lub OR (np. \Train Simulator to folder główny dla MsTS).

Katalogi MsTS używane przez Open Rails

Oprogramowanie Open Rails odczytuje i wykorzystuje wszystkie dane znajdujące się w wielu katalogach MsTS, tj.:

\Consists
\Paths
\Services
\Shapes
\Sounds
\Textures
\Terrtex
\Tiles
\Traffic
\Trainset
\World

Open Rails używa parsera plików do odczytywania plików MsTS i lokalizuje wiele błędów, które zostały pominięte lub niezgłoszone przez oprogramowanie MsTS lub inne narzędzia. W większości przypadków oprogramowanie Open Rails zignoruje błąd w pliku i będzie działać poprawnie. Oprogramowanie Open Rails rejestruje te błędy w pliku dziennika na pulpicie użytkownika. Ten plik dziennika może służyć do rozwiązywania problemów zidentyfikowanych przez oprogramowanie Open Rails. Parser naprawi również niektóre problemy, które przeszkadzały MsTS. Na przykład, jeśli brakuje tekstury, Open Rails zastąpi neutralną szarą teksturę ale będzie kontynuować.

Pliki MsTS używane w całości lub w części przez Open Rails

Oprogramowanie Open Rails wykorzystuje niektóre dane w kilku plikach MsTS Route, w zależności od funkcji MsTS obsługiwanych przez Open Rails:

Plik danych trasy (.rdb) – CarSpawner jest wspierany.
Plik referencyjny (.ref) – Route Editor jest bardziej ulepszony.
Plik danych trasy (.tdb) – wspierany
Plik trasy (.trk) – wspierany
Sigcfg (.dat) – wspierany
Sigscr (.dat) – wspierany
Speedpost (.dat) – wspierany
Spotter (.dat) – wspierany
Ssource (.dat) – wspierany
Telepole (.dat) – wspierany
Tsection (.dat) – wspierany
Ttype (.dat) – wspierany
Zagrożenia (.haz) – wspierany

Środowisko plików .env

Oprogramowanie Open Rails nie obsługuje zaawansowanych efektów dynamicznych wody.

Zdefiniowana Pogoda w OR

Open Rails wykorzystuje własne efekty nieba, chmur, słońca, księżyca i opadów, opracowane specjalnie dla niego. Korzystając z funkcji Przeglądaj trasę, możesz wybrać porę roku, pogodę i porę dnia. Podczas korzystania z funkcji Uruchom aktywność są one odczytywane z pliku aktywności.

Pogoda OR przy użyciu kompatybilności z MsTS

Open Rails może samodzielnie zastąpić wyświetlacze MsTS Environmental (np. Kosmos)

Misje

Wiele działań pasażerskich i towarowych utworzonych za pomocą edytora działań MsTS działa bez problemów w Open Rails.

Niektóre działania utworzone za pomocą edytora działań MsTS będą miały nieco inne zachowanie niż działanie w MsTS. Wynika to często z nieco innej wydajności pociągu, wynikającej z różnic w sposobie, w jaki każdy symulator radzi sobie z fizyką pociągu.

Kilka czynności w ogóle się nie udaje. Wydaje się, że jest to spowodowane kreatywnością Projektantów Aktywności, którzy znaleźli sposoby na robienie rzeczy całkowicie nieoczekiwanych przez zespół Open Rails.